• Ćwiczmy razem - etap 3

• W szkole realizowany jest projekt "Ćwiczmy razem - etap 3", współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach którego prowadzone są zajęcia gimnastyki korekcyjnej.

• KALEJDOSKOP w naszej szkole, czyli nowy projekt unijny.

•       Wraz z nowym rokiem szkolnym w naszej szkole rusza projekt: „Kalejdoskop wiedzy i umiejętności uczniów mikołowskich szkół podstawowych”. Jest to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pozwoli on na zakup dla szkoły sprzętu TIK, specjalistycznych pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz realizację programów wspomagających szkołę w procesie indywidualnego wsparcia ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na przedmiotach ścisłych oraz językowych.

• Erasmus+

• Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +.

Tytuł projektu: Open your mind, change yourself and work across boundaries! Otwórz umysł, zmień siebie i pracuj ponad granicami!

Beneficjent: Konsorcjum w którego skład wchodzą: Gmina Mikołów oraz SP3, SP4, SP5, SP6, SP7, SP8, SP10, SP12, P9, P10

Okres realizacji: 01.09.2019-31.08.2021

Projekt skierowany jest do 49 nauczycieli z 8 mikołowskich szkół podstawowych oraz 2 przedszkoli. Nauczyciele wezmą udział w 2-tygodniowych zagranicznych szkoleniach metodyczno-językowych, co przełoży się na podniesienie jakości nauczania w szkołach i przedszkolach.

• UWAGA

• Informujemy, iż Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796)  podpisał Zarządzenie nr 68 z dnia 23 maja 2019 r. w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego CRP (stopień BRAVO-CRP) na całym terytorium RP obowiązujący od dnia 23 maja 2019 r od godz. 22.00 do dnia 27 maja 2019 r. do godz. 16.00.

Proszę wszystkich o zapoznanie się z treścią rozporządzenia dołączoną do niniejszego emaila  oraz załącznika w części I.1 oraz I.2.

rozporzadzenie.pdf

• SZKOŁA OTWARTA NA WIEDZĘ

16 października w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu:

„ Szkoła otwarta nawiedzę”

Jest to projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Blisko 160 uczniów
            zapisało się na zajęcia pozalekcyjne, chcąc pogłębiać lub utrwalać swoją wiedzę, jak również uczyć się
            nowych języków obcych. Można było wybrać zajęcia spośród następujących przedmiotów:
            - matematyka,
            - informatyka,
            przyroda,
            - język angielski,
            - język francuski,
            - język włoski.
            Chętnych jak widać nie brakowało. Mamy nadzieję, że udział uczniów w projekcie przyczyni się do
            podniesienia poziomu ich wiedzy i umiejętności.